Opis problemu: Komornik prowadził egzekucję wobec mnie ale go przechytrzyłem i sprawę umorzył. Wierzyciel odgraża mi się, że sobie poczeka i w momencie który uzna za stosowny znowu naśle na mnie komornika. Myślałem, ze w związku z umorzeniem tego długu nie ma, przekopałem internet w poszukiwaniu przepisu który umożliwiałby wznowienie umorzonej egzekucji, ale nic nie znalazłem. Mam dowód na piśmie w którym były wierzyciel straszy mnie ponownie komornikiem, zastanawiam się czy tego straszenia nie zgłosić na policję? Jest to bezprawne?

Porada: Pana wierzyciel na szczęście ma rację, a Pan wygłupiłby się zawiadamiając o takiej groźbie jako rzekomo bezprawnej. Zgodnie z art. 826 Kodeksu postępowania cywilnego umorzenie postępowania egzekucyjnego nie pozbawia wierzyciela możności wszczęcia ponownej egzekucji.

Wciąż jest Pan dłużnikiem, odsetki narastają i nie wiadomo, co (ze złości) strzeli do głowy Pana wierzycielowi, może wynajmie ludzi którzy inaczej długi odzyskują albo, co chyba bardziej prawdopodobne, nie chcąc się dłużej użerać z Panem sprzeda im ten Pana dług: http://www.finansowka.info.pl/?p=23.

Wpisałem Pana adres e-mail w wyszukiwarce Google i pojawiły się dane Pana firmy. Następnie wpisałem dane Pana ze słowem „dług” i pojawił się wpis o Panu na giełdzie długów, podaję link: … Korciło mnie, aby skontaktować się z Pana wierzycielem i przesłać mu treść Pana maila do mnie ale nie zrobię tego, mimo wszystko.